Home Businesses Blog Directory وکیل طلاق توافقی :: اسکلت فلزی در سوله

اسکلت فلزی در سوله

اسکلت فلزی سازه ها و خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک صنعتی

اسکلت فلزی در سوله

اسکلت فلزی سازه ها و خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک صنعتی

انتشار مطالب در مورد سازه های مختلف و انواع اسکلت های فلزی و و خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک صنعتی به علاوه نگاهی به نظرات خوانندگان عزیز

پیوندهای روزانه
 • ۰
 • ۰

وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی نوعی طلاق است که در قانون تعریف نشده است. در طلاق توافقی ، زن و شوهر توافق می کنند که از یکدیگر جدا شوند و این توافق نامه در دادگاه ثبت می شود. کلیه موارد در این طلاق توافقی و طبق توافق زوجین است. این نوع طلاق یکی از طلاق های ناکافی است که در آن زوجین برای مدتی حق مراجعه به زن را ندارند.

در این نوع طلاق ، زن و شوهر در همه موارد از جمله: مهریه ، نفقه نفقه ، دستمزد ، اموالی که در طول زندگی مشترک به دست آمده و حضانت فرزندان در صورت داشتن فرزند توافق دارند و دادخواست خود را به دفاتر الکترونیکی قضایی ارائه می دهند. ثبت نام می کنند.

طبق ماده 4 قانون حمایت از خانواده مصوب 2012 ، بند 9 ، مربوط به انواع طلاق ، از جمله طلاق توافقی ، در صلاحیت دادگاه خانواده بود. آنها ثبت نام کردند ، اما در تاریخ 9/9/1397 ، مطابق بخشنامه شماره یک ، 55/13104/9000 ، مورخ 5/9/1397 ، خطاب به مدیران دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی ، دفاتر مذکور مجاز به ثبت نام نیستند برنامه بدون داشتن گواهی از مرکز غربالگری یا مشاوره خانواده. به درستی ، "گواهی عدم انصراف از طلاق" نامیده می شود. بنابراین در تهران از تاریخ 1/9/1397 برای زوجین متقاضی طلاق ، ثبت نام در سایت مشترک دادگستری و سازمان بهزیستی الزامی است. این قانون در حال حاضر در مورد طلاق توافقی است و در مورد سایر طلاق های رویه ای نیز مانند گذشته است ، یعنی مراجعه به دادگاه خانواده و ادامه روند قبلی.

مزایای گرفتن وکیل در طلاق توافقی

همیشه یادتان باشد در هرگونه دعاوی حقوقی یا قضایی وکیل با تجربه کمک های خوبی می تواند به حل و فصا مناقشه داشته باشد. در بحث مشکلات زناشویی نیز یک وکیل طلاق توافقی می تواند زودتر و راحت تر شما را به مقصود برساند.

 اگر توافق نامه وکیل طلاق دارید ، طرفی که وکیل دارد دیگر نیازی به حضور در دادگاه ندارد و وکیل تمام مراحل را طی می کند.
اگرچه گرفتن وکیل هزینه های حقوقی و وکیل را در بردارد اما از هزینه های غیر ضروری خودداری می شود.
حضور وکیل طلاق توافقی مانع از بروز تنش ها و اختلافات ناشی از تقابل زوجین می شود.
اگر دادخواست طلاق ناقص یا دارای نقص باشد ، موجب طولانی شدن رسیدگی می شود ، بنابراین بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت از وکیل استفاده کنید.
یکی از آسانترین و سریعترین موارد طلاق ، طلاق توافقی است ، اما همه می دانند که در مواردی که توافق زوجین طولانی ، طولانی یا پیچیده باشد ، کسی باید اطلاعات حقوقی کافی داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در صورت امکان در همه مراحل از وکیل طلاق توافقی استفاده کنید.
هزینه های طلاق توافقی
هزینه پنج جلسه مشاوره برای دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق برای طلاق توافقی تقریباً پانصد و بیست هزار تومان است که می توان جداگانه گفت: هزینه هر جلسه مشاوره پنجاه و دو هزار تومان است که در مجموع صد و چهار هزار تومان برای هر دو جلسه پنج پانصد و بیست هزار تومان هزینه دارد.

هزینه دیگر طلاق توافقی ، هزینه دادرسی برای طلاق توافقی است که هنگام تشکیل دادخواست از دفتر خدمات قضایی الکترونیک دریافت می شود.

لازم به ذکر است در مناطقی که اینگونه دفاتر تأسیس شده مبلغ دویست هزار تومان به حساب دادگستری واریز می شود. با توجه به اینکه طلاق صلح آمیز دادخواست غیر مالی است ، هزینه های دادرسی غیر مالی متهم می شود.

حق الزحمه وکالت در طلاق اگر هر یک از همسران وکیل داشته باشند ، باید به هزینه های طلاق توافقی اضافه شود. و همسر است

پس از گواهی عدم انصراف از طلاق ، که در طلاق توافقی صادر می شود ، پرداخت هزینه دفتری که در آن طلاق توافقی صورت می گیرد ، پرداخت می شود. بودن.

اسناد لازم برای طلاق توافقی
اصل سند ازدواج یا نسخه آن
اسناد هویتی زوجین
اگر زوجه در طلاق وکالت داشته باشد ، وکالت نامه اصلی است
توافق نامه ای که بین زوجین تنظیم شده است
گواهی عدم بارداری همسر
گواهی پزشکی قانونی در صورت طلاق در دوران عقد
گواهی عدم انصراف از طلاق

طلاق توافقی و مهریه

چنانچه زوجه قصد بخشش کل  مهریه خود در قبال طلاق را دارد و یا با زوج توافق نموده است که مهریه به صورت اقساطی پرداخت شود و یا یکجا پرداخت شود این توافقات را باید بصورت مکتوب به دادگاه ارائه دهد. به طور کلی در رای طلاق توافقی باید در خصوص مهریه تعیین تکلیف شود. چنانچه زوجه قصد بذل مهریه خود را داشته باشد حتما باید حق رجوع خود را نیز ساقط کند تا بعد از طلاق نتواند به مهریه خود رجوع کند زیرا در طلاق هایی که دارای عده میباشند زوجه میتواند به مهریه خود در زمان عده رجوع کند.

طلاق توافقی و نفقه

همانطور که میدانید به زوجه از زمان وقوع عقد نفقه تعلق میگیرد و همچنین به ازای سالهایی که در قید زوجیت مرد بوده است اجرت المثل به وی تعلق میگیرد. در خصوص این دو مورد نیز زن چنانچه ادعایی دارد باید با مرد توافق کند و اگر ادعایی ندارد در توافقنامه درج کند که در این خصوص ادعایی ندارد.

طلاق توافقی و اجرت المثل

طلاق توافقی و حضانت فرزند

در طلاق توافقی چنانچه زوجین فرزند دختر زیر ۹ سال و فرزند پسر زیر ۱۵ سال داشته باشند باید در مورد حضانت و نگه داری آن با یکدیگر به توافق برسند و مشخص شود که حضانت فرزند یا فرزندان به عهده چه کسی میباشد.

طلاق توافقی و جهیزیه

زوجین در خصوص جهیزیه زوجه در طلاق توافقی نیز باید تصمیم بگیرند که بعد از طلاق یا قبل از طلاق استرداد آن به زوجه صورت بگیرد. چنانچه زوجه جهیزیه خود را دریافت نموده است در توافقنامه طلاق آن  را ذکر کند که جهیزیه دریافت شده است و هیچ ادعایی در خصوص آن ندارد.

طلاق توافقی و هدایای زوجین

چنانچه طرفین در مدت زوجیت خود هدایایی را به یکدیگر داده باشند آن هدایا را یا باید به یکدیگر پس دهند یا چنانچه در این خصوص ادعایی ندارند در توافقنامه درج کنند.

هزینه طلاق توافقی

 • هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی حدود ۱۷۰ هزار تومان.
 • هزینه یک جلسه مشاوره طلاق توافقی ۱۴۰ هزار تومان.
 • هزینه گواهی عدم بارداری حدود ۴۰ هزار تومان.
 • هزینه وکیل طلاق توافقی به این موارد اضافه میشود.

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

در پاسخ به این سوال که طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟ باید گفت که بستگی به نحوه اقدام زوجین دارد.چنانچه زوجین بخواهند مراحل طلاق توافقی را بدون وکیل انجام دهند باید در سامانه تصمیم طلاق توافقی ثبت نام کنند و مرکز مشاوره آنها مشخص شود. بسته به نیازشان جلسات مشاوره را تا ۹ جلسه طی می کنند. این جلسات حدود دو ماه طول میکشد. پس از تقدیم دادخواست طلاق توافقی، مراحل رسیدگی دادگاه و صدور رای نیز حدود دو ماه زمان می برد که مجموعاً بسته به شعبه دادگاه رسیدگی کننده، بین سه ماه تا چهار ماه کل مراحل زمان خواهد برد. این پروسه در صورتی که توسط وکیل طلاق توافقی انجام شود بسیار کوتاه تر خواهد بود.

طلاق توافقی یک طرفه

چنانچه زوجه وکالت رسمی در طلاق از زوج داشته باشد، باید با استفاده از وکالتنامه و اعطای وکالت به وکیل دادگستری، مراحل طلاق توافقی بدون حضور زوج را انجام دهد. وکالتنامه هایی که در این خصوص توسط دفاتر اسناد رسمی صادر میشوند متفاوت میباشند. مثلا در برخی موارد زن با بخشیدن کل مهریه خود وکالت در طلاق را بدست می آورد ولی در برخی موارد مفاد وکالتنامه به نحوی تنظیم شده است که زن بدون بخشیدن مهریه و یا سایر حقوق مالی خود وکالت در طلاق میگیرد. یعنی زوجه بدون بذل مهریه میتواند از مرد طلاق بگیرد.

نکته ای که در خصوص وکالتنامه طلاق وجود دارد نحوه نگارش آن میباشد. متاسفانه اکثر وکالتنامه های طلاق به صورت کامل تنظیم نمی شوند و زوجه را با مشکلاتی مواجه میکنند. به طور مثال چنانچه در وکالتنامه اسقاط حق تجدیدنظر خواهی یا اسقاط فرجام خواهی پیش بینی نشده باشد زوج پس از صدور رای میتواند نسبت به آن اعتراض کند و مراحل طلاق را طولانی نماید.

آیا زوجین شخصا باید به دادگاههای ایران مراجعه کنند؟

در پاسخ باید گفت که خیر حضور فیزیکی طرفین در دادگاه الزامی نمی باشد و زوجین میتوانند با اعطای وکالت به وکلای دادگستری نسبت به طرح درخواست طلاق توافقی یا هر نوع طلاق دیگر اقدام نمایند. وکلای طلاق توافقی تیم حقوقی دادهومان بهترین و سریعترین خدمات طلاق توافقی ارائه میدهد.

مراحل طلاق توافقی

اولین مرحله طلاق توافقی

  توافق زوجین در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان مهمترین مساله قبل از طلاق است.

  در ابتدا زوجین باید دادخواست طلاق توافقی خود را به دفتر خدمات قضایی ارائه داده(در حال حاظر قانون جدید) و مرجع قضایی با توجه به محل سکونت مشترک زوجین دادگاه صالح برای رسیدگی به دادخواست مطروحه تعیین و اعلام می نماید.

  اعلام زمان دقیق دادگاه از طریق پیام کوتاه برای زوجین ارسال می‌شود. زوجین موظف می باشند در تاریخ و ساعت مقرر در دادگاه حاضر گشته و در جلسه اول رسیدگی، قاضی دادگاه طرفین را به داوری و مراکز مشاوره ارجاع می‌دهد.

  هزینه طلاق توافقی

  هزینه های مربوط به انجام طلاق توافقی شامل موارد ذیل می باشد:
  1-هزینه تنظیم دادخواست
  2-هزینه های ثبت دادخواست در خدمات الکترونیک قضایی یا دفاتر دادگاههای خانواده
  3-هزینه دادرسی
  4-هزینه مشاوره در مراکز مشاوره خانواده
  5-هزینه ثبت طلاق در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق
  6-حق الوکاله رویای سبز

  جدیدترین قوانین طلاق توافقی سال 99

  شرایط طلاق توافقی در استان تهران و استان‌های دیگر ایران تغییر کرده و متقاضیان گرامی باید ابتدا به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه نموده و با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت نوبت از مراکز غربالگری نمایند و در زمان تعیین شده به مرکز غربالگری یا مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنند.

  پس از انجام مشاوره‌های لازم، باید گواهی عدم انصراف از طلاق را از مرکز مربوطه دریافت کنند که این گواهی در هنگام ثبت دادخواست طلاق توافقی، به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل داده می‌شود و دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست را ثبت و به دادگاه خانواده صالح ارجاع می‌نمایند.

  نکته مهم ۱: شرایط جدید فوق الذکر فعلاً فقط در مورد طلاق توافقی است و در مورد طلاق‌های یک طرفه (طلاق به درخواست مرد و طلاق به درخواست زن)، شیوه کار همچنان طبق روال گذشته انجام می‌گیرد و چنانچه هرگونه تغییری ایجاد گردد، با بروز رسانی این نوشته به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

  نکته مهم ۲: چنانچه بنا به هر دلیلی تصمیم به طلاق توافقی به صورت غیرحضوری دارید و تمایلی به حضور در جلسات مشاوره و حضور در دادگاه را ندارید، به اطلاعتان می‌رسانیم که تمامی مراحل بصورت کامل از جلسات مشاوره تا اخذ سند طلاق توسط وکلای موسسه حقوقی مشهور بدون نیاز به حضور زوجین انجام می‌پذیرد.

  مراحل جدید طلاق

  شهروندان محترم که متقاضی طلاق ( توافقی ، یکطرفه به درخواست زوج ، یکطرفه به درخواست زوجه ) می باشند باید طبق فرآیند ذیل جهت تشکیل پرونده اقدام کنند .
  1- مراجعه متقاضی به سایت zaman.behzisti.net
  2- نوبت گیری اینترنتی متقاضی
  3- مراجعه متقاضی به مرکز جامع مراقبت از خانواده طبق نوبت دریافتی
  4- پذیرش و ارزیابی اولیه ( حدود 40 دقیقه ) در مرکز جامع مراقبت از خانواده
  5- ارجاع پرونده به مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری توسط مرکز جامع مراقبت از خانواده
  6- مراجعه متقاضی به مرکز مشاوره یا کلینیک مددکاری منتخب مرکز جامع مراقبت از خانواده
  7- برگزاری جلسات مشاوره ، مددکاری و … در مرکز مشاوره یا کلینیک مددکاری
  8- اعلام نظر مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری پس از 45 روز
  9- ارجاع فرم اعلام نظر به مرکز جامع مراقبت از خانواده توسط مرکز مشاوره یا کلینیک مددکاری
  10- اگر جلسات مشاوره و مددکاری منجر به سازش شود ، پرونده توسط واحد ارجاع بایگانی می شود.
  11- اگر نتیجه پرونده عدم سازش باشد ،پرونده به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارسال خواهد شد .
  نکته قابل توجه اینکه کل فرآیند اینترنتی است و نوبت گیری ، ارجاع و پاسخ دهی مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری اینترنتی خواهد بود .

  مدارک لازم برای طلاق توافقی

  1- عقد نامه یا رونوشت محضر
  2- کپی کارت ملی و اصل
  3- کپی شناسنامه و اصل
  4 – عکس

  در پایان اگر تمایل  به مطالعه بیشتر و افزایش اطلاعات خودتان درباره وکیل طلاق توافقی هستید می توانید روی لینک زیر کلیک کنید : 

  https://b2n.ir/u78175

   

  نظرات (۰)

  هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی