Home Businesses Blog Directory بایگانی خرداد ۱۴۰۰ :: اسکلت فلزی در سوله

اسکلت فلزی در سوله

اسکلت فلزی سازه ها و خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک صنعتی

اسکلت فلزی در سوله

اسکلت فلزی سازه ها و خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک صنعتی

انتشار مطالب در مورد سازه های مختلف و انواع اسکلت های فلزی و و خرید و فروش ، رهن و اجاره املاک صنعتی به علاوه نگاهی به نظرات خوانندگان عزیز

پیوندهای روزانه

۴ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

در هنگام خرید مالکیت صنعتی عوامل مختلفی وجود دارد که باید قبل از تعهد نهایی به‌دقت موردبررسی قرار گیرند، اما به‌طور خاص سه موردنیاز به تحقیق دارند. همیشه بهتر است که نیازها را از قبل بررسی کنید تا اینکه بعداً متأسف شوید. ( در خصوص بهترین املاک صنعتی سفارش می شود به مقاله منتشر شده در خبرگزاری ایسنا مراجعه نمایید. جهت ورود بر روی اینجا کلیک کنید)

برنامه‌ریزی شهر

ازآنجاکه بسیاری از بخشه‌ای برنامه‌ریزی شهری مقررات منحصربه‌فردی دارند که ممکن است در هدف شما از این ملک تأثیرگذار باشد، بنابراین عاقلانه خواهید بود که در مورد وجود چنین قوانینی تحقیق کنید. برای تعیین جزئیات مهم مربوط به ملک، وظیفه بعدی شما باید تهیه یک صفحه رسمی منطقه بندی از سایت باشد.

لازم است ضمن آگاهی از تعریف استفاده از رضایت، از کاربری رضایت که برای ملک اعمال می‌شود نیز آگاه باشید. آیا خطوط ساختمانی مطابق با مقررات است؟ ممکن است در مرحله اولیه به‌درستی طرح نشده باشد، که باعث تأخیر یا مشکلاتی برای شما و خریدار احتمالی در تاریخ بعدی خواهد شد. تعریف پوشش را با توجه به الزامات برنامه‌ریزی شهرهای محلی تعیین کنید و سپس بررسی کنید که آیا ساختمان در حد قانونی است. آیا ارتفاع به مشخصات تعریف‌شده همان‌طور که در صفحه رسمی منطقه بندی آمده است می‌پیوندد؟ نیاز به پارکینگ مهم است، زیرا ممکن است بسته به رضایت استفاده ازملک، نسبت جایگاه پارکینگ در هر 100 مترمربع از منطقه قابل اجاره متفاوت باشد. بررسی کنید که آیا ضمیمه یا برنامه‌ای در رابطه با سایت یا منطقه وجود دارد که ممکن است بر استفاده پیشنهادی شما از آن تأثیر بگذارد.

اگر هر یک از این اطلاعات در صفحه رسمی منطقه بندی موجود نباشد، تهیه آن از منبع دیگری ضروری است. مشاوره مستقیم با کارگزار تجاری یا فروشنده باید اطلاعات موردنیاز شمارا تأمین کند.

در صورت منطقه بندی مجدد ملک، تهیه کپی از سند منطقه بندی جدید به همراه شرایط طرح اصلاح‌شده ضروری است. همچنین توصیه می‌شود که تأیید کنید آیا سهم توسعه پرداخت‌شده است. از منطقه بندی مناطق اطراف تحقیق کنید، زیرا این امر می‌تواند بر ملکی که می‌خواهید خریداری کنید تأثیر بگذارد. برای اطمینان از وجود شرایط غیرمعمول مربوط به سایت، به برنامه ریزان شهر نزدیک شوید. در این صورت، با آن‌ها در مورد تأثیر این شرایط بر استفاده احتمالی شما ازملک صحبت کنید.

دسترسی

توصیه می‌شود قبل از اطمینان از اینکه آیا برنامه‌ای برای تغییر قریب‌الوقوع برنامه‌ریزی‌شده است، به زیرساخت‌های جاده موجود در مجاورت ملک نگاهی بیندازید. اگر تغییراتی در حال انجام است، تاریخ اجرای پیش‌بینی‌شده را همراه با تأثیری که ممکن است بر املاک احتمالی داشته باشد، تعیین کنید، زیرا دسترسی آسان یک عامل حیاتی برای هر طبقه از دارایی‌های تجاری یا صنعتی است. ضمن موشکافی در جاده‌های مجاور، سهولت دسترسی به ملک را تعیین کنید و همچنین به عواملی که امکان دسترسی را محدود می‌کند نیز توجه کنید. این عوامل محدودکننده ممکن است از بخش حمل‌ونقل، شهرداری یا برخی از منابع استانی منتقل شود. به‌منظور ارزیابی قابلیت دسترسی موجود به ملک، از زوایای مختلف به آن نگاه کنید: وسایل نقلیه شخصی؛ مجاورت حمل‌ونقل عمومی؛ ترافیک عابر پیاده؛ جانب‌های احتمالی راه‌آهن، در صورت لزوم یا ترافیک سنگین در محله. فضای پارکینگ در محل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هم نیاز مشتری و هم کارمند باید در نظر گرفته شود.

نگرانی‌های زیست‌محیطی

با ادامه آگاهی ملی درزمینهٔ محیط‌زیست، قوانین اغلب تغییر می‌کنند و به موارد بااهمیت زیست‌محیطی توجه می‌کنند. این تغییرات در آینده، به‌شدت بر صنعت املاک تأثیر می‌گذارد، زیرا تبدیل به یک قاعده صنعت شده است که شناخت کامل تمام جنبه‌های زیست‌محیطی را که در آن مربوط به مالکیت به‌طورکلی، اما به‌طور خاص مالکیت صنعتی است، در اختیار داشته باشد. یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها هنگام خرید ملک صنعتی، تأثیرات زیست‌محیطی در زمین موردنظر و همچنین مناطق اطراف آن است. نکته دیگر برای بررسی احتمال آلودگی خاک از برخی منابع خارجی است. در صورت وجود هرگونه سو ظن در مورد آلودگی، لازم است آزمایش‌ها خاک انجام شود. در صورت وجود عدم اطمینان زیست‌محیطی در مورد ملک، به‌ویژه در مورد زمین‌های خالی یا توسعه‌نیافته، احتیاط این است که قبل از امضای قرارداد با یک متخصص محیط‌زیست مشورت کنید.

به‌جای اینکه در هنگام خرید مالکیت صنعتی با تأخیرهای غیرضروری روبرو شوید، بهتر است با بررسی مشکلات احتمالی مانند موارد ذکرشده در بالا، یک‌قدم جلوتر باشید. این می‌تواند تفاوت زیادی بین تجربه خوب یا بد سرمایه‌گذاری ایجاد کند.

 

 

 • حامد حسینی
 • ۰
 • ۰

وکیل ملکی در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول تخصص دارد. حرفه وکالت مستلزم دانش، تجربه و تخصص است علی الخصوص در پرونده ها و موضوعات ملکی که گاهی پیچیدگی هایی وجود دارد که تنها وکیل ملکی با تجربه می تواند کمک کند. وکیل ملکی به تمامی قوانین و آیین نامه های ثبت، اشراف داشته و بنا به تجربه ای که دارد تمامی جوانب پرونده را سنجیده و پس از آن اقدام به دفاع از موکل می نماید.

بهترین وکیل ملکی می‌داند مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست و کجا ماده 100 قانون شهرداری و یا تبصره های آن کابرد دارد و کجا ماده 64 قانون مالیات های مستقیم؛ لذا زمان مناسبی را برای ابراز ادله های خود و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نابجا ضایع نگردد. چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوی اثر اساسی دارد، بنابراین برای اینکه دعوا در روند و مراحلش دچار مشکل ناخواسته ناشی از بی تجربگی نباشد، ضروری است که موضوعات و دعاوی ملکی، را فردی بررسی، برنامه ریزی و رسیدگی نماید که در این دعاوی متخصص و با تجربه باشد. برای مثال وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری

 

وکیل ملکی تهران

دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند از جمله زمین ، خانه و …

مواردی که وکیل ملکی در آن تجربه دارد:

 1. رای دادگاه های بدوی و تجدیدنظر

 2. رای اصراری
 3. نظریه های مشورتی
 4. رای وحدت رویه
 5. نمونه دادخواست و معرفی دعوی
 6. نشست های قضایی
 7. رای شعب دیوان عالی کشور

علاوه بر تمام موارد گفته شده در پرونده های ملکی در ابتدا یک وکیل ملکی می بایست در خصوص تنظیم قرارداد و قوانین مربوط به آن تسلط کافی داشته باشد . زیرا رابطه نزدیک این دو و نیازی که وکیل ملکی به خواندن تخصصی قرارداد دارد، غیر قابل انکار است.

بعضی از اموری که بهتر است صرفا توسط وکیل امور ملک به آن رسیدگی شود، شامل:

الزام به تنظیم سند رسمی، تقسیم ملک مشاع | وکیل مجرب املاک مشاعی، خلع ید، رفع مزاحمت از ملک، تصرف عدوانی (توسط وکیل تصرف عدوانی) ،افراز ملک، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه املاک استیجاری مشمول قانون ۵۶ و ۷۶، تائید فسخ معامله، مطالبه وجه التزام قراردادی، ابطال قرارداد اجاره، تعدیل اجاره بها، الزام به تحویل مبیع، الزام به اخذ پایان کار و سایر دعاوی ملکی.

وکیل ملکی وکیل متخصص املاک  

 

هنگامی که افراد با مشکل حقوقی در زمینه ملک و زمین روبرو می شوند به دنبال بهترین وکیل ملکی در زمینه دعوای ملکی مدنظر خودشان هستند تا بتوانند با کسب مشاوره حقوقی ملکی و دادن وکالت در امور ملکی مرتبط با پرونده خود به احقاق حق خود بپردازند. در این راستا نوشته پیش رو سعی دارد با معرفی وکیل متخصص ملکی و شرایط و ویژگیهای یک وکیل ملکی خوب شما را در حل مشکل ملکی و حقوقی تان راهنمایی کند. 

 

وکیل ملکی کیست و چه موقع باید به سراغ یک وکیل ملکی برویم؟

 

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که با توجه به تجربه و تخصص و اشرافی که در زمینه پرونده های ملکی دارد تخصصا به وکالت دعاوی و پرونده های  ملکی  می پردازد. شاید اینجا سوالی پیش بیاید مبنی بر اینکه وکیل ملکی چه ویژگی های اختصاصی باید داشته باشد که ممکن است سایر وکلا از آن بی بهره باشند. در پاسخ به این سوال می توان گفت که یکی از خصوصیات مهم وکیل ملکی بهره مندی او از دانش به روز در باب قوانین جدید و قدیم ملکی و اشراف و تسلطش به آرای وحدت رویه و نظرات اساتید مربوطه در علم فقه و حقوق املاک می باشد. وکیل ملکی پس از اختصاص زمان کافی جهت خواندن پرونده و مصاحبه و جلسات متعدد که با موکلش برگزار می کند، باید بتواند بهترین استراتژی پیشبرد موفق دعوی ملکی را در جهت حداکثر کردن امکان برد در پرونده موکل سازمان دهی کند.

از دیگر مشخصات و ویژگیهای منحصر به فرد وکیل ملکی این است که علاوه بر دارا بودن تمامی  موارد بالا در نگارش لایحه به صورت ماهرانه تمامی موارد مرتبط با پرونده را ذکر کرده و به جهت داشتن فن و قدرت بیان و تسلط و اشرافش به پرونده ، در حضور قاضی مقتدرانه از  حقوق موکلش دفاع نماید. 

 

 پرونده های ملکی و دعاوی ملکی به طور خاص شامل اموال غیر منقول و ملک می‌گردد و  ممکن است در یکی از شاخه های حقوقی یا کیفری قرار گیرند ولی در بیشتر مواقع جهات حقوقی دارد. مثلاً دعوای تصرف عدوانی ممکن است با رعایت جهاتی در دادگاه کیفری مطرح گردد یا در دادگاه حقوقی. در هر حال مهم ترین پرونده های دادگستری پرونده های ملکی هستند که تخصص و مهارت بیشتری نسبت به دیگر پرونده ها می‌طلبد که لازم است شخص برای طرح دعوی به یک وکیل ملکی با تجربه در این زمینه مراجعه نماید. وکیل ملکی به صورت تخصصی به اقامه دعوی در پرونده‌های خلع ید، ادعای مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، فسخ اجاره، ملک تجاری سرقفلی، افراز ملک، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارت و ...  می پردازد .

 

در ادامه این مطلب، سوالات مطرح و شایع در این حوزه آورده شده است که به اختصار به شرح آنها می پردازیم:

 

سوالات مطرح شده از وکیل ملکی در خصوص املاکی که در رهن قرار گرفته است:

آیا می توان برای املاکی که در رهن بانک قرار دارد، دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی داد؟

خرید ملک رهنی از نظر قانونی چطور است؟

چه ویژگی در دادخواست می بایست وجود داشته باشد تا سند ملک رهنی به نام خریدارتنظیم گردد؟

چه مسیری را باید پیمود تا الزام به فک رهن ملک از سوی فروشنده راحت گردد؟

 

سوالات مطرح شده از وکیل ملکی در خصوص الزام تنظیم سند رسمی‌برای املاک مربوطه:
از نظر حقوقی چه نکاتی را بایست در نظر گرفت تا تنظیم سند رسمی از سوی فروشنده به خریدار راحت و بی درد سر صورت پذیرد؟

درج شروط قراردادی، چگونه می تواند ضمانت اجرای خوبی در تنظیم سند باشد؟ 


 

سوالات مطرح شده از وکیل ملکی در خصوص دعاوی مربوط به الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی:
ممکن است در ساختمان های جدید الاحداث، تنظیم سند رسمی زمان ببرد و خریداران چنین املاکی با مشکل عدم تنظیم سند به نامشان، مواجه گردند. یا به دلایلی فروشنده حاضر به انجام مفاصا حساب و اخذ صورت مجلس تفکیکی که هر دو مقدمه تنظیم سند است، نگردد. طریقه الزام فروشنده به انجام صورتمجلس تفکیکی چگونه است؟

و مواردی از این دست که شما با مراجعه به یک وکیل ملکی و متخصص دعاوی ملکی  می توانید با طرح درست دعوا، مسائل به وجود آمده را حل و فصل نمایید.

 

 

انواع دعاوی ملکی:

 

در یک معامله ملکی، کافی است که یکی از طرفین دعوا، سهوا یا عمدا به تعهدات خود عمل نکند و سپس با شدت گرفتن ماجرا، پیچیدگی ها بیشتر گردد. در این هنگام طرفین یا یکی از آنها چاره ای جز توسل به اقدامات قضایی پیش روی خود نمی بیند. منشأ دعاوی ملکی از اینجا سر می‌گیرد. البته دعاوی ملکی انواع و اصناف گوناگونی دارد. دسته ای از آنها مربوط به نقض عهد یا عدم انجام تکالیف مقرر در قرارداد، از سوی طرفین می باشد. بدون آنکه عنصر مجرمانه در قضیه دخیل بوده باشد. دعاوی الزام به اخذ پایان کار و مفاصا حساب مالیاتی، الزام به تنظیم سند رسمی، اخذ ثمن معامله، اخذ صورت مجلس تفکیکی و  کلیه دعاوی سرقفلی یا حق کسب و پیشه و فسخ قراردادهای ملکی و دعاوی فسخ اجاره نامه و ... در این دسته قرار می گیرد. اما ممکن است یکی از طرفین نسبت به ملک دیگران با سوء نیت عمل مجرمانه‌ای را انجام دهد. به عنوان مثال ملکی را که متعلق به دیگری است به فروش برساند، یا بدون اجازه مالک، اجاره دهد و یا نسبت به املاک دیگران، جعل سند نماید. این دسته از دعاوی ملکی در دادگاه‌های کیفری مورد رسیدگی قرار می گیرد. همچنین محتمل است در برخی از معاملات ملکی، مسائل مربوط به قانون ثبت املاک در آن رعایت نگردد و باعث اعتراض یکی از طرفین معامله شود.  پس می‌توان گفت پاره ای از معاملات ملکی در دعاوی ثبتی قرار می گیرند. دعاوی ابطال سند رسمی، ابطال عملیات اجرایی ثبت، ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت و ... در دعاوی ثبتی ملکی قرار می گیرد.

بهترین وکیل ملکی

وکیل ملکی در تهران باید به تمامی عناوین حقوقی در رابطه با املاک از جمله مقررات مربوط به الزام به تنظیم سند، افراز ملک مشاعی، خلع ید اطلاع داشته و اشراف داشته باشد.

همچنین وکیل ملکی مجرب و حرفه‌ای باید به سایر زمینه‌ها اشراف داشته باشد که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • رفع مزاحمت
 • اجرت المثل ایام تصرف
 • ابطال قرارداد و فسخ قرارداد
 • تعدیل اجاره بهای املاک تجاری
 • دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • اخذ پایان کار و صورت مجلس تفکیکی
 • سایر دعاوی حقوقی ناشی از اختلافات املاک و اراضی

لذا وکیل ملکی تهران در همه حال می‌بایست اطلاعات جامع و کاربردی حقوقی را در خصوص املاک موضوع اختلاف داشته باشد.

از ویژگی‌های یک وکیل ملکی علاوه بر داشتن اطلاعات حقوقی، آن است که بعنوان یک وکیل با تجربه در امور ملکی شناخته شده باشد.

 وکیل ملکی در واقع همانطور که از عنوانش مشخص است،وکیلی است که در دعاوی ملکی تخصص دارد. در این مطلب با وکیل مشکلات ملکی که همان وکیل متخصص املاک است، حدود وظایف وکیل متخصص دعاوی ملکی، دعاوی ملکی که توسط وکیل ملکی انجام می شود و به طور کلی هر انچه لازم درباره وکیل ملکی بدانید، در این مطلب آورده ایم تا بتوانید وکیل ملکی خوب در تهران را تشخیض داده و از او کمک بگیرید.

با مطالعه این مطلب با وکیل تخصصی ملک و نحوه انتخاب یک وکیل ملکی خوب در تهران آشنا خواهید شد. همچنین هزینه وکیل دعاوی ملکی، اینکه چه لزومی دارد به وکیل مشکلات ملکی جهت مشاوره حقوقی رجوع کنید نیز توضیح داده شده است.

همواره مد نظر داشته باشید که در تمامی دعاوی حقوقی، وکیل دعاوی حقوقی می تواند به درستی شما را راهنمایی کند و مدافع حقوق شما باشد. مشاوره حقوقی ملکی را به مشاور حقوقی و نیز وکیل متخصص ملکی بسپارید. وکلای ملکی وکیل پرس آماده قبول وکالت پرونده های شما در دعاوی ملکی و ارائه مشاوره حقوقی ملکی هستند و همچنین ارتباط شما با وکیل ملکی آنلاین نیز فراهم شده است.

در خصوص وکیل ملکی خوب در تهران می توانید برای افزایش آگاهی و اطلاعات کاربردی روی لینک زیر کلیک نمایید :

https://ctlaw.ir/%d9%88%da%a9%db%8c%d9%84-%d9%85%d9%84%da%a9%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/

 

 

 • حامد حسینی
 • ۰
 • ۰

وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی نوعی طلاق است که در قانون تعریف نشده است. در طلاق توافقی ، زن و شوهر توافق می کنند که از یکدیگر جدا شوند و این توافق نامه در دادگاه ثبت می شود. کلیه موارد در این طلاق توافقی و طبق توافق زوجین است. این نوع طلاق یکی از طلاق های ناکافی است که در آن زوجین برای مدتی حق مراجعه به زن را ندارند.

در این نوع طلاق ، زن و شوهر در همه موارد از جمله: مهریه ، نفقه نفقه ، دستمزد ، اموالی که در طول زندگی مشترک به دست آمده و حضانت فرزندان در صورت داشتن فرزند توافق دارند و دادخواست خود را به دفاتر الکترونیکی قضایی ارائه می دهند. ثبت نام می کنند.

طبق ماده 4 قانون حمایت از خانواده مصوب 2012 ، بند 9 ، مربوط به انواع طلاق ، از جمله طلاق توافقی ، در صلاحیت دادگاه خانواده بود. آنها ثبت نام کردند ، اما در تاریخ 9/9/1397 ، مطابق بخشنامه شماره یک ، 55/13104/9000 ، مورخ 5/9/1397 ، خطاب به مدیران دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی ، دفاتر مذکور مجاز به ثبت نام نیستند برنامه بدون داشتن گواهی از مرکز غربالگری یا مشاوره خانواده. به درستی ، "گواهی عدم انصراف از طلاق" نامیده می شود. بنابراین در تهران از تاریخ 1/9/1397 برای زوجین متقاضی طلاق ، ثبت نام در سایت مشترک دادگستری و سازمان بهزیستی الزامی است. این قانون در حال حاضر در مورد طلاق توافقی است و در مورد سایر طلاق های رویه ای نیز مانند گذشته است ، یعنی مراجعه به دادگاه خانواده و ادامه روند قبلی.

مزایای گرفتن وکیل در طلاق توافقی

همیشه یادتان باشد در هرگونه دعاوی حقوقی یا قضایی وکیل با تجربه کمک های خوبی می تواند به حل و فصا مناقشه داشته باشد. در بحث مشکلات زناشویی نیز یک وکیل طلاق توافقی می تواند زودتر و راحت تر شما را به مقصود برساند.

 اگر توافق نامه وکیل طلاق دارید ، طرفی که وکیل دارد دیگر نیازی به حضور در دادگاه ندارد و وکیل تمام مراحل را طی می کند.
اگرچه گرفتن وکیل هزینه های حقوقی و وکیل را در بردارد اما از هزینه های غیر ضروری خودداری می شود.
حضور وکیل طلاق توافقی مانع از بروز تنش ها و اختلافات ناشی از تقابل زوجین می شود.
اگر دادخواست طلاق ناقص یا دارای نقص باشد ، موجب طولانی شدن رسیدگی می شود ، بنابراین بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت از وکیل استفاده کنید.
یکی از آسانترین و سریعترین موارد طلاق ، طلاق توافقی است ، اما همه می دانند که در مواردی که توافق زوجین طولانی ، طولانی یا پیچیده باشد ، کسی باید اطلاعات حقوقی کافی داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در صورت امکان در همه مراحل از وکیل طلاق توافقی استفاده کنید.
هزینه های طلاق توافقی
هزینه پنج جلسه مشاوره برای دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق برای طلاق توافقی تقریباً پانصد و بیست هزار تومان است که می توان جداگانه گفت: هزینه هر جلسه مشاوره پنجاه و دو هزار تومان است که در مجموع صد و چهار هزار تومان برای هر دو جلسه پنج پانصد و بیست هزار تومان هزینه دارد.

هزینه دیگر طلاق توافقی ، هزینه دادرسی برای طلاق توافقی است که هنگام تشکیل دادخواست از دفتر خدمات قضایی الکترونیک دریافت می شود.

لازم به ذکر است در مناطقی که اینگونه دفاتر تأسیس شده مبلغ دویست هزار تومان به حساب دادگستری واریز می شود. با توجه به اینکه طلاق صلح آمیز دادخواست غیر مالی است ، هزینه های دادرسی غیر مالی متهم می شود.

حق الزحمه وکالت در طلاق اگر هر یک از همسران وکیل داشته باشند ، باید به هزینه های طلاق توافقی اضافه شود. و همسر است

پس از گواهی عدم انصراف از طلاق ، که در طلاق توافقی صادر می شود ، پرداخت هزینه دفتری که در آن طلاق توافقی صورت می گیرد ، پرداخت می شود. بودن.

اسناد لازم برای طلاق توافقی
اصل سند ازدواج یا نسخه آن
اسناد هویتی زوجین
اگر زوجه در طلاق وکالت داشته باشد ، وکالت نامه اصلی است
توافق نامه ای که بین زوجین تنظیم شده است
گواهی عدم بارداری همسر
گواهی پزشکی قانونی در صورت طلاق در دوران عقد
گواهی عدم انصراف از طلاق

طلاق توافقی و مهریه

چنانچه زوجه قصد بخشش کل  مهریه خود در قبال طلاق را دارد و یا با زوج توافق نموده است که مهریه به صورت اقساطی پرداخت شود و یا یکجا پرداخت شود این توافقات را باید بصورت مکتوب به دادگاه ارائه دهد. به طور کلی در رای طلاق توافقی باید در خصوص مهریه تعیین تکلیف شود. چنانچه زوجه قصد بذل مهریه خود را داشته باشد حتما باید حق رجوع خود را نیز ساقط کند تا بعد از طلاق نتواند به مهریه خود رجوع کند زیرا در طلاق هایی که دارای عده میباشند زوجه میتواند به مهریه خود در زمان عده رجوع کند.

طلاق توافقی و نفقه

همانطور که میدانید به زوجه از زمان وقوع عقد نفقه تعلق میگیرد و همچنین به ازای سالهایی که در قید زوجیت مرد بوده است اجرت المثل به وی تعلق میگیرد. در خصوص این دو مورد نیز زن چنانچه ادعایی دارد باید با مرد توافق کند و اگر ادعایی ندارد در توافقنامه درج کند که در این خصوص ادعایی ندارد.

طلاق توافقی و اجرت المثل

طلاق توافقی و حضانت فرزند

در طلاق توافقی چنانچه زوجین فرزند دختر زیر ۹ سال و فرزند پسر زیر ۱۵ سال داشته باشند باید در مورد حضانت و نگه داری آن با یکدیگر به توافق برسند و مشخص شود که حضانت فرزند یا فرزندان به عهده چه کسی میباشد.

طلاق توافقی و جهیزیه

زوجین در خصوص جهیزیه زوجه در طلاق توافقی نیز باید تصمیم بگیرند که بعد از طلاق یا قبل از طلاق استرداد آن به زوجه صورت بگیرد. چنانچه زوجه جهیزیه خود را دریافت نموده است در توافقنامه طلاق آن  را ذکر کند که جهیزیه دریافت شده است و هیچ ادعایی در خصوص آن ندارد.

طلاق توافقی و هدایای زوجین

چنانچه طرفین در مدت زوجیت خود هدایایی را به یکدیگر داده باشند آن هدایا را یا باید به یکدیگر پس دهند یا چنانچه در این خصوص ادعایی ندارند در توافقنامه درج کنند.

هزینه طلاق توافقی

 • هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی حدود ۱۷۰ هزار تومان.
 • هزینه یک جلسه مشاوره طلاق توافقی ۱۴۰ هزار تومان.
 • هزینه گواهی عدم بارداری حدود ۴۰ هزار تومان.
 • هزینه وکیل طلاق توافقی به این موارد اضافه میشود.

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

در پاسخ به این سوال که طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟ باید گفت که بستگی به نحوه اقدام زوجین دارد.چنانچه زوجین بخواهند مراحل طلاق توافقی را بدون وکیل انجام دهند باید در سامانه تصمیم طلاق توافقی ثبت نام کنند و مرکز مشاوره آنها مشخص شود. بسته به نیازشان جلسات مشاوره را تا ۹ جلسه طی می کنند. این جلسات حدود دو ماه طول میکشد. پس از تقدیم دادخواست طلاق توافقی، مراحل رسیدگی دادگاه و صدور رای نیز حدود دو ماه زمان می برد که مجموعاً بسته به شعبه دادگاه رسیدگی کننده، بین سه ماه تا چهار ماه کل مراحل زمان خواهد برد. این پروسه در صورتی که توسط وکیل طلاق توافقی انجام شود بسیار کوتاه تر خواهد بود.

طلاق توافقی یک طرفه

چنانچه زوجه وکالت رسمی در طلاق از زوج داشته باشد، باید با استفاده از وکالتنامه و اعطای وکالت به وکیل دادگستری، مراحل طلاق توافقی بدون حضور زوج را انجام دهد. وکالتنامه هایی که در این خصوص توسط دفاتر اسناد رسمی صادر میشوند متفاوت میباشند. مثلا در برخی موارد زن با بخشیدن کل مهریه خود وکالت در طلاق را بدست می آورد ولی در برخی موارد مفاد وکالتنامه به نحوی تنظیم شده است که زن بدون بخشیدن مهریه و یا سایر حقوق مالی خود وکالت در طلاق میگیرد. یعنی زوجه بدون بذل مهریه میتواند از مرد طلاق بگیرد.

نکته ای که در خصوص وکالتنامه طلاق وجود دارد نحوه نگارش آن میباشد. متاسفانه اکثر وکالتنامه های طلاق به صورت کامل تنظیم نمی شوند و زوجه را با مشکلاتی مواجه میکنند. به طور مثال چنانچه در وکالتنامه اسقاط حق تجدیدنظر خواهی یا اسقاط فرجام خواهی پیش بینی نشده باشد زوج پس از صدور رای میتواند نسبت به آن اعتراض کند و مراحل طلاق را طولانی نماید.

آیا زوجین شخصا باید به دادگاههای ایران مراجعه کنند؟

در پاسخ باید گفت که خیر حضور فیزیکی طرفین در دادگاه الزامی نمی باشد و زوجین میتوانند با اعطای وکالت به وکلای دادگستری نسبت به طرح درخواست طلاق توافقی یا هر نوع طلاق دیگر اقدام نمایند. وکلای طلاق توافقی تیم حقوقی دادهومان بهترین و سریعترین خدمات طلاق توافقی ارائه میدهد.

مراحل طلاق توافقی

اولین مرحله طلاق توافقی

  توافق زوجین در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان مهمترین مساله قبل از طلاق است.

  در ابتدا زوجین باید دادخواست طلاق توافقی خود را به دفتر خدمات قضایی ارائه داده(در حال حاظر قانون جدید) و مرجع قضایی با توجه به محل سکونت مشترک زوجین دادگاه صالح برای رسیدگی به دادخواست مطروحه تعیین و اعلام می نماید.

  اعلام زمان دقیق دادگاه از طریق پیام کوتاه برای زوجین ارسال می‌شود. زوجین موظف می باشند در تاریخ و ساعت مقرر در دادگاه حاضر گشته و در جلسه اول رسیدگی، قاضی دادگاه طرفین را به داوری و مراکز مشاوره ارجاع می‌دهد.

  هزینه طلاق توافقی

  هزینه های مربوط به انجام طلاق توافقی شامل موارد ذیل می باشد:
  1-هزینه تنظیم دادخواست
  2-هزینه های ثبت دادخواست در خدمات الکترونیک قضایی یا دفاتر دادگاههای خانواده
  3-هزینه دادرسی
  4-هزینه مشاوره در مراکز مشاوره خانواده
  5-هزینه ثبت طلاق در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق
  6-حق الوکاله رویای سبز

  جدیدترین قوانین طلاق توافقی سال 99

  شرایط طلاق توافقی در استان تهران و استان‌های دیگر ایران تغییر کرده و متقاضیان گرامی باید ابتدا به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه نموده و با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت نوبت از مراکز غربالگری نمایند و در زمان تعیین شده به مرکز غربالگری یا مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنند.

  پس از انجام مشاوره‌های لازم، باید گواهی عدم انصراف از طلاق را از مرکز مربوطه دریافت کنند که این گواهی در هنگام ثبت دادخواست طلاق توافقی، به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل داده می‌شود و دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست را ثبت و به دادگاه خانواده صالح ارجاع می‌نمایند.

  نکته مهم ۱: شرایط جدید فوق الذکر فعلاً فقط در مورد طلاق توافقی است و در مورد طلاق‌های یک طرفه (طلاق به درخواست مرد و طلاق به درخواست زن)، شیوه کار همچنان طبق روال گذشته انجام می‌گیرد و چنانچه هرگونه تغییری ایجاد گردد، با بروز رسانی این نوشته به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

  نکته مهم ۲: چنانچه بنا به هر دلیلی تصمیم به طلاق توافقی به صورت غیرحضوری دارید و تمایلی به حضور در جلسات مشاوره و حضور در دادگاه را ندارید، به اطلاعتان می‌رسانیم که تمامی مراحل بصورت کامل از جلسات مشاوره تا اخذ سند طلاق توسط وکلای موسسه حقوقی مشهور بدون نیاز به حضور زوجین انجام می‌پذیرد.

  مراحل جدید طلاق

  شهروندان محترم که متقاضی طلاق ( توافقی ، یکطرفه به درخواست زوج ، یکطرفه به درخواست زوجه ) می باشند باید طبق فرآیند ذیل جهت تشکیل پرونده اقدام کنند .
  1- مراجعه متقاضی به سایت zaman.behzisti.net
  2- نوبت گیری اینترنتی متقاضی
  3- مراجعه متقاضی به مرکز جامع مراقبت از خانواده طبق نوبت دریافتی
  4- پذیرش و ارزیابی اولیه ( حدود 40 دقیقه ) در مرکز جامع مراقبت از خانواده
  5- ارجاع پرونده به مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری توسط مرکز جامع مراقبت از خانواده
  6- مراجعه متقاضی به مرکز مشاوره یا کلینیک مددکاری منتخب مرکز جامع مراقبت از خانواده
  7- برگزاری جلسات مشاوره ، مددکاری و … در مرکز مشاوره یا کلینیک مددکاری
  8- اعلام نظر مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری پس از 45 روز
  9- ارجاع فرم اعلام نظر به مرکز جامع مراقبت از خانواده توسط مرکز مشاوره یا کلینیک مددکاری
  10- اگر جلسات مشاوره و مددکاری منجر به سازش شود ، پرونده توسط واحد ارجاع بایگانی می شود.
  11- اگر نتیجه پرونده عدم سازش باشد ،پرونده به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارسال خواهد شد .
  نکته قابل توجه اینکه کل فرآیند اینترنتی است و نوبت گیری ، ارجاع و پاسخ دهی مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری اینترنتی خواهد بود .

  مدارک لازم برای طلاق توافقی

  1- عقد نامه یا رونوشت محضر
  2- کپی کارت ملی و اصل
  3- کپی شناسنامه و اصل
  4 – عکس

  در پایان اگر تمایل  به مطالعه بیشتر و افزایش اطلاعات خودتان درباره وکیل طلاق توافقی هستید می توانید روی لینک زیر کلیک کنید : 

  https://b2n.ir/u78175

   

  • حامد حسینی
  • ۰
  • ۰

  پرونده های املاک و مستغلات به دلیل پیچیدگی آنها باید به وکیلی سپرده شود که در زمینه پرونده های املاک دارای تخصص و تجربه باشد و از قوانین مدنی جدید و قدیم آگاهی به روز داشته و از وحدت رویه تسلط کافی داشته باشد. او همچنین می تواند یک لایحه خوب و ماهرانه باشد که به دلیل هنر و قدرت بیان بالا و تسلط بر پرونده ، در حضور قاضی معتبر از کلیه موکلین خود نام برده و از حقوق موکلش دفاع کند.

  وکیل املاک چه کاری می تواند برای ما انجام دهد؟
  به همان اندازه که یک وکیل بی تجربه و ناآگاه در امور املاک و مستغلات می تواند باعث کند شدن پرونده شود و هزینه های زیادی را برای مشتری خود به همراه داشته باشد. انتخاب یک وکیل پایه یک متخصص و متخصص در زمینه کاری خود می تواند تأثیر بسزایی در موفقیت پرونده در کوتاه ترین زمان ممکن داشته باشد.

  1. تخصص وکیل املاک و مستغلات
  2. مطالبه پاداش روزهای اشغال
  3. اجاره املاک اجاره ای
  4. الزام به تهیه سند رسمی
  5. تقسیم املاک مشترک
  6. مزاحمت ملک را برطرف کنید
  7. تفکیک مال
  8. فسخ قرارداد اجاره
  9. تعدیل اجاره
  10. درخواست تخلیه همان مستاجر توسط وراث و ...

  اگر در مورد هر یک از موضوعات فوق سوالی دارید ، می توانید به ما اعتماد کرده و با تماس با ما از مشاوره تخصصی ما بهره مند شوید.

   

  نکات مهم در مورد وکیل خوب املاک و مستغلات در تهران:

  • نحوه طرح دادخواست
  • آگاهی از هزینه ها
  • تجربه
  • درمان و پیگیری مناسب
  • شناخت کامل اسناد ثبت املاک
  • نظارت کافی بر اجرای احکام داشته باشید
  • گروه وکلای حکمت

  با پیگیری مستمر و به موقع پرونده های مشتریان در زمینه اختلافات و دعاوی حقوقی و کیفری و خانوادگی و ثبت نام ، سعی در داشتن تیمی قدرتمند با بهره مندی از دانش حقوقی مدرن با مشاوره خاص خود جهت رویارویی با هموطنان عزیز دارد . مشکلاتی در پیشنهاد یک راه حقوقی و قانونی صحیح جهت راهنمایی و راهنمایی با امکانات مشاوره حقوقی و کیفری آنلاین و مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری در تهران با منشور اخلاقی رضایت هموطنان را به دنبال خواهد داشت.

  دادخواست مربوط به املاک و مستغلات مانند املاک و زمین نوعاً یک دعوای حقوقی است که به عنوان دعوی مالکیت شناخته می شود. با این حال ، گاهی این دادخواست جنبه کیفری نیز دارد ، مانند فروش دارایی شخص دیگری یا غصب و تصرف عدوانی. به طور کلی ، هر دعوایی که در نتیجه املاک یا زمین به وجود بیاید ، شامل دعوای مربوط به مالکیت نیز می شود. از این رو ، یک دادخواست مربوط به اجاره ، الزام به تهیه سند ، الزام به انجام تعهد (در قرارداد املاک و مستغلات) ، فروش دارایی دیگری (املاک یا زمین) ، تصرف عدوانی ، سلب مالکیت ، حق تجارت و قفل شدن همه بخشی از دادخواست است. در این میان نباید دعاوی مربوط به جعل اسناد ، حق ماساکت ، املاک وقفی ، حق اخاذی و حق شفعه را فراموش کرد.

      امروزه به دلیل قراردادهای غیراصولی برخی کارآفرینان ، افزایش پیش خرید (فروش آتی) ، نوسانات بازار ، مصالح ساختمانی و عدم تغییر اسناد عادی به اسناد رسمی توسط مالکان ، پرونده های مدنی سهم زیادی از اختلافات حقوقی را در برگرفته است. . مواردی که بیشتر به دلیل عدم آگاهی و تسلط بر قوانین مربوط به زمان انعقاد قرارداد است که در نهایت منجر به تهیه یک قرارداد غیر فنی و پر از خلا lo قانونی می شود و زمینه سو استفاده افراد سودجو را فراهم می کند. آورده شده.

  A lawsuit for real estate, such as real estate, is typically a litigation known as a property lawsuit. However, sometimes this lawsuit also has a criminal aspect, such as selling someone else's property or usurpation. In general, any litigation that arises as a result of property or land also includes a litigation related to property. Hence, a lawsuit related to a lease, a requirement to prepare a document, an obligation to fulfill an obligation (in a real estate contract), the sale of another asset (property or land), aggressive possession, expropriation, the right to trade and the locking of all part of It is a petition. In the meantime, we should not forget the lawsuits related to forgery of documents, the right to sue, endowed property, the right to extortion and the right of pre-emption.

      Today, due to the unprincipled contracts of some entrepreneurs, increase in pre-purchase (futures sales), market fluctuations, building materials and the lack of change of ordinary documents to official documents by the owners, civil cases have a large share of legal disputes. . Cases that are mostly due to lack of knowledge and mastery of the laws related to the time of concluding the contract, which ultimately leads to the preparation of a non-technical contract and full of legal loopholes and provides grounds for abuse by profiteers. Brought.

  Related post :

  https://bluecc.instructure.com/eportfolios/9879/Home/A_good_real_estate_lawyer

  • حامد حسینی